אימון אישי ועסקי

אנו משערים כי המילה "אימון" גורמת לכם וודאי לחשוב על חדר כושר, על ריצה או על הרמת משקולות. אך האמת היא שאימון יכול להיות נוכח בתחומים רבים בחיינו. כך גם קיים כיום אימון אישי ועסקי, שמטרתו לסייע לכם להיות בעלי עסק או עובדים טובים יותר ובעלי מוטיבציה גבוהה יותר, כאלו התורמים לעסק בצורה המרבית. כל זאת כמובן גם עם דגש על ההיבט האישי של כל בן אדם, ומיצוי התכונות החיוביות שלו. כל אלו מהווים בעצם שילוב של פסיכולוגיה חיובית, לצד כלכלת העסק, או בשמה השני כלכלה התנהגותית.

 

 

מהו אימון אישי ועסקי?

אימון אישי ועסקי מטרתו לשדרג את העסק שלכם, להפוך אתכם לעובדים ולמנהלים טובים יותר, וגם לאפשר לכם ליהנות מהעבודה וממיצוי היכולות שלכם. בעשור האחרון, ובמיוחד בשנים האחרון, האימון האישי והעסקי צבר תאוצה והפך לפופולארי ביותר – הן אצל חברות ועסקים שונים, והן בקרב אנשים פרטיים שהחליטו ללכת למפגשים עם בעל מקצוע שיובילו למימוש מלא של הפוטנציאל האישי והמקצועי שלהם.

 

אימון אישי

אימון אישי בשפה הפסיכולוגית הינו תהליך קצר מועד, אשר מטרתו הוא לסייע למתאמן להגשים את המטרות ואת החזון האישי שלו ומימוש היכולות שלו בצורה הטובה ביותר. לאימון אישי יכולים להגיע בכל פעם מתאמן אחד, או מספר מתאמנים יחד. במהלך המפגשים המאמן מזהה את הייחודיות של כל בן אדם, דן יחד עם הלקוח על הציפיות והמטרות שלו, ובשפה משותפת מוצאים יחד את הדרך הנכונה ביותר להגיע למימוש מטרות אלו.

ניתן להגיע לאימון אישי בכל שלב בחיים ובכל גיל שהוא, כאשר אימון זה מסייע להתמודדות עם מגוון תחומים בחיים, ואף מומלץ לגשת למפגשים כאלו בשלבים משתנים של החיים כמו לפני נישואים, קבלת משרה חדשה, מעבר לעיר חדשה, ועוד. האימון מתמקד בשינוי דפוסי החשיבה, איתגור מחשבות שליליות ובהתמקדות בשאיפות השונות של כל בן אדם והדרך להגיע אליהן.

 

אימון אישי ועסקי

 

אימון עסקי

מטרתו של האימון העסקי היא מימוש הפוטנציאל של כל עסק באשר הוא, ייעול הרווחיות שלו והנעה לתהליך אשר בסופו כלכלת העסק תתבצע בצורה הטובה ביותר. במהלך האימון מתמקדים במטרות שונות אותם רוצים להשיג בחייו של העסק, כמו הוצאה לפועל של מוצר חדש, שיפור שירותים למיניהם, או היכרות עם קהל יעד חדש.   באימון זה מתמקדים גם בהיבטים פיננסיים של העסק כמו ניתוח נתוני רווח והפסד, בחינת עלויות שיווק וגם תמחור של מוצרים או שירותים שונים הנמכרים בהווה, וגם כאלה העתידים לצאת בקרוב לשוק.

כל בעל עסק, ואפילו כל עובד שהוא, זקוק לפיתוחן של תכונות קריטיות להצלחה כמו אסרטיביות, ביטוי בעל פה ברמה גבוהה, ביטחון עצמי וגם יכולות הקשבה, שיתוף פעולה ועבודה בצוות. כל אלו הם כישורים הנלמדים במהלך האימון העסקי וגם מתורגלים על ידי המתאמן. על ידי אימון נכון, מדויק וממוקד מטרה – העסק יוכל למנף את עצמו מספר צעדים קדימה, להפוך למוכר ולפופולארי יותר, להרוויח יותר, ובסופו של דבר גם להגדיל את ההכנסות של בעליו וגם של עובדיו.

 

החידוש של אימון אישי ועסקי

לאחרונה החל להיות מוכר יותר יותר הביטוי "אימון אישי ועסקי". הסיבה לכך שהיא שאימון זה כולל בתוכו את שני האימונים שהצגנו לכם קודם, אשר כל אחד מהם מפני עצמו טומן בחובו שלל יתרונות מגוונים. שילוב של פיתוח אישי לצד פיתוח עסקי הוא חיובי ביותר, ובכוחו להגדיל את רווחיות העסק ואת איכות העסק, וגם להביא למימוש עצמי גדול יותר של כל עובד ומנהל. מחקרים הראו כי עובד אשר מרוצה מחייו, מודע ליכולות שלו ולדרך בה יוכל להביאם לידי ביטוי על הצד הטוב ביותר, וגם עוסק במקצוע שהוא אוהב – יעשה עבודה טובה ביותר, יהיה נוכח יותר פיזית ומנטלית בעבודה, ייזום יותר וגם ייקח חלק בפרויקטים חדשניים ומיוחדים. בקיצור – אם אתם מנהלים, אנו ממליצים לכם בחום לערוך אימון אישי ועסקי לכל העובדים בבית העסק שלכם, מהזוטר ועד הבכיר ביותר.

כמובן, אל תשכחו לעבור גם בעצמכם אימון כזה. לאחר אימון זה, שעשוי להיערך בין 10 ל – 15 מפגשים, תיווכחו לדעת כי רווחיות העסק שלכם עולה פלאים, וכי העובדים קמים בבוקר עם חיוך לעבודה, מבצעים את עבודתם בצורה טובה ביותר ובעלי גישה חיובית בכל מה שנוגע לעבודה. כמובן, אין הכוונה לייצר תמונה מושלמת ולכך שאימון אישי ועסקי יפתור את כל הבעיות בעסק שלכם. לצד זאת, ראוי לציין כי לאימון אישי ועסקי קיימים רק יתרונות, רבים במספרם, שיעשו לכם ולעסק שלכם רק טוב וישפרו אותו מאוד. נוסף על כל אלו, האימון האישי ועסקי יביא להתנהלות כלכלית נכונה יותר בעסק שלכם, לשליטה על הנתונים הפיננסיים שלכם, וגם יצייד אתכם בכלים להתנהלות כספית בהמשך, גם לאחר סיום התהליך.

 

השקעה משתלמת לטווח ארוך

ייתכן כי אתם עלולים לחשוב שאימון אישי ועסקי הוא עניין יקר במיוחד, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במספר גדול של עובדים, שעשוי לא להשתלם בסופו של דבר ולהוות בזבוז של כספי העסק שלכם. אך האמת היא, שאם תשכילו לבחור בתבונה את המאמן או המאמנת שיעבירו את האימון האישי והעסקי לעובדים שלכם, או אפילו לעצמכם, תעשו את ההשקעה הטובה ביותר שהעסק שלכם ידע עד כה. על מנת לראות תוצאות של אימון כזה, יש להיאזר בסבלנות, להקפיד על שימור היכולות שחודדו באימון גם לאחר סיומו, וגם להקפיד על היעזרות בכלים שנלמדו בכלל המפגשים.

אם הנכם מנהלים, אזי האחריות שלכם בעניין זה היא גדולה במיוחד – אמנם המאמן תפקידו להוביל את תהליך האימון האישי והעסקי, אך לאחר שנגמרת תקפות האימון, זכרו כי אתם המובילים של בית העסק ועל אחריותכם לדאוג לשימור התהליך. על כן, אם תקפידו להמשיך ולעורר מוטיבציה בקרב העובדים, להדגיש את היכולות החיוביות שלהם, ולעבוד על שיפור התכונות שזקוקות לכך – תיהנו מההשקעה של האימון, שלחלוטין תשתלם לכם ולעסק שלכם בטווח הארוך.

צרו קשר עוד היום עם רואה חשבון יניב נשר

שאלות ותשובות בנושא אימון אישי ועסקי

מחיר של מפגש אימון שכזה יכול לנוע בין 200 ש"ח ל500 ש"ח, והמחיר מושפע מגורמים כמו מספר האנשים המגיעים לאימון, האם המפגשים נעשים במסגרת פרטית או בתוך חברה כלשהי, מיקום בית העסק, וגם ניסיון המאמן והוותק שלו משפיעים על תמחור מפגשי האימון. נוסף על כך, כל טיפול שונה מטיפול אחר בשיטת הפסיכולוגיה העומדת מאחורי הטיפול, בסוג המאמן, ובאופי המפגשים. כל אלו יכולים גם לקבוע את עלות האימון, שכאמור יכולה לנוע בין טווח מחירים משתנה.

בעלי מקצוע רבים יכולים להעביר אימון אישי ועסקי וביניהם נמצאים קאוצ'רים, מנטורים ומאמנים אישיים. אנשי מקצוע נוספים המתמחים באימון אישי ועסקי הם פסיכולוגיים לכלכלה התנהגותית אשר עברו הכשרה בשני תחומים אלו ועל כן הם מציגים שילוב נהדר שלהם. הקפידו לבחור איש מקצוע מהימן, איכותי, אשר ידוע בתוך איכויות האימון שלה, וכזה שיטיב עמכם ועם עובדי העסק שלכם.

תוכלו להתחיל במפגשי האימון בכל שלב בחייו של העסק, אך אנו ממליצים לכם לבצע את תהליך האימון בשלבים קריטיים בחיי העסק כמו בשלבי הקמתו, בעת גיוס עובדים חדשים רבים או אפילו בתקופות של שינויים גדולים בעסק כמו שינוי הצוותים או בעת התחלתם של פרויקטים חדשים. נוסף על כך, תוכלו להתחיל את האימון כשתרגישו שהעובדים איבדו מהמוטיבציה שלהם, לא מבצעים את תפקידם כראוי או לא נהנים מעבודתם. כמובן שמומלץ לזהות זאת לפני, אך אם טרם הצלחתם להרגיש תחושה של ירידת מוטיבציה בדרך – אל תחששו, ופנו למאמן אישי ועסקי ברגע שזיהיתם זאת.

ראשית, צרו קשר עם מספר מאמנים אישיים ועסקיים ובררו על המומלץ ביותר. שנית, חשבו עם עצמכם או אפילו עם המנהלים שמתחתיכם מהן המטרות שתרצו להשיג בתהליך, מה התכונות הבולטות אצל כל אחד מעובדי העסק, ומה המצב האישי והעסקי של החברה כיום. שתפו בכל אלו את המאמן והקפידו להישאר מעורבים בתהליך לכל אורכו. תוכלו לפנות אלינו ונשמח לסייע לכם בכל הנוגע לכך.

שיתוף ברשתות החברתיות
Facebook
Twitter
LinkedIn
חזרו לחלק שמעניין אתכם

רו"ח יניב נשר בפייסבוק | רו"ח יניב נשר בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 10 ביקורות
×
js_loader