הוצאות מוכרות לעסק

הוצאות מוכרות לעסק

פתיחת תיק עוסק מורשה מחייבת דיווח על כל עסקה המבוצעת במסגרת הפעילות של העסק. כל עסקה שכזו מחויבת בשני סוגי מיסים – מס הכנסה ומע"מ. לצד זאת, באפשרותו של העוסק, בסיוע רואה חשבון מומלץ, לרבות רואה חשבון במרכז, לנכות מסך עסקאותיו את הוצאות העסק ובכך להקטין את גובה המס שיושת עליו.

הוצאה מוכרת – מהי

בעל עסק נדרש להוצאות כספיות ניכרות, בין אם במסגרת פתיחת תיק עוסק מורשה ובין אם לאחר מכן בעת פעילותו השוטפת של העסק. הוצאות אלו תיחשבנה להוצאות מוכרות לצורך ניכוי מס, במידה שהן הוצאו לשם מימון צרכי העסק. ליווי על ידי רואה חשבון בחולון או בכל מקום אחר בארץ, הוא צעד נדרש בעת פתיחת עסק

 

סוגי הוצאות הנחשבות הוצאות מוכרות

ניתן לומר באופן גס כי כל הוצאה לשם תפעול העסק עשויה להיות מוכרת, אולם קיימות בחוק הגבלות בנוגע להוצאות מסוימות. התייעצות עם רואה חשבון מומלץ, תאפשר הבנה מעמיקה באשר לסוג ההוצאות הנחשבות מוכרות. בעל עסק המעוניין להתייעץ עם רואה חשבון מומלץ, יכול להתייעץ עם רואה חשבון במרכז, כאשר ניתן למצוא רואה חשבון בחולון, בבת ים ובתל אביב.

 

הוצאה מוכרת לצרכי מס הכנסה

בעל עסק הנהנה מהכנסה כספית הנובעת מפעילותו העסקית, נדרש לדווח על כך למס הכנסה לשם חיובה במס. יחד עם זאת, באפשרותו לקזז מסך הכנסתו, הוצאות שביצע במסגרת עיסוקו. התייעצות עם רואה חשבון במרכז היא דבר מומלץ לשם סיווג הוצאות ככאלו הניתנות לקיזוז במסגרת הדיווח למס הכנסה. ניתן להתייעץ עם רואה חשבון בחולון ובשאר ערי המרכז.

 

הוצאה מוכרת לצרכי מע"מ

פתיחת תיק עוסק מורשה, מחייבת את בעל העסק להוסיף מע"מ לכל עסקה המניבה לו הכנסה ולהעבירו לידי המדינה. יחד עם זאת, באפשרותו לקזז מסכום זה את סכומי המע"מ ששולמו על ידו במסגרת רכישות שביצע עבור העסק. לשם ליווי בדיווח עסקאות מע"מ, ניתן להיעזר בשירותיו של רואה חשבון בחולון.

הוצאות מוכרות לעסק

הוצאה מוכרת – לנהל את העסק בצורה כלכלית נבונה

שליטה בסוג ההוצאות אותן ניתן לנכות מסך ההכנסות של העסק, הן הבסיס להתנהלות כלכלית נכונה שתאפשר לעסק לצמוח ולבעל העסק ליהנות מרווחים בהיקף גבוה לאחר פתיחת תיק עוסק מורשה. על מנת לעשות שימוש בכל הוצאה באופן מיטבי, מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון מומלץ ומנוסה.

 

שיתוף ברשתות החברתיות
Facebook
Twitter
LinkedIn
חזרו לחלק שמעניין אתכם

רו"ח יניב נשר בפייסבוק | רו"ח יניב נשר בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 10 ביקורות
×
js_loader