הנהלת חשבונות כפולה

תפקידו העיקרי של רואה החשבון מתרכז סביב התהליכים הפיננסיים של העסק והגשת הדו"חות הכספיים, אך מלבד זאת, הראייה הפיננסית המעמיקה של רואה החשבון יכולה לסייע לכם בנושאים כספיים נוספים – דו"חות, מאזנים, מענקים וכדומה ולהעניק לכם חוות דעת יעילה ומקצועית, שתעזור לכם לבצע את המהלכים הפיננסיים הנכונים

שירותיו של רואה החשבון

מסלול הכשרתו של רואה חשבון מתפרש על פני תקופה של מספר שנים וכולל לימודים אינטנסיביים, מבחנים רבים ותקופת התמחות, אשר בסופו של דבר מעניקים לו את יכולת הראייה הפיננסית המעמיקה, המאפשרת לו להעניק שירותים מקצועיים לכל עצמאי, בעל עסק או בעל חברה ובמיוחד בכל הקשור להתנהלות והגשת טפסים ודו"חות מול הרשויות השונות.

הגשת הדו"חות והטפסים וההתנהלות מול הרשויות הממשלתיות השונות, נמצאים כאמור בליבת תפקידו של רואה החשבון, אך למעשה, רואה חשבון מקצועי ומיומן יכול להעניק לכם חבילת שירותים מקיפה ומותאמת אישית לצרכים העסקיים שלכם, כאשר חוות דעת מקצועית נמצאת בין השירותים הללו.

 

המקרים בהם נדרשת חוות דעת רואה חשבון

כאמור, חוות דעת מקצועית של רואה חשבון מהווה עדות מומחה, אותה ניתן להגיש לרשויות השונות (בתי משפט, רשות המיסים, חברות ביטוח, בוררים ועוד). חוות דעת זאת עוסקת במגוון נושאים כלכליים, דוגמת הערכת שווי חברה, תחשיב פיצוי, הערכת שווי נזקים, חישובי ריבית ועוד. 

כך, בכל מקרה בו עצמאי, בעל עסק או בעל חברה, נדרשים להגיש מסמכים פיננסיים למיניהם לרשויות השונות או לגורמים אחרים, כמו גם במקרים בהם הם מעוניינים לקבל הערכת מצב פיננסית בשפה ברורה ומובנת, תוך ניתוח מעמיק של הפעולות הפיננסיות והצעדים שעליכם לבצע, חוות דעת מקצועית של רואה חשבון תהיה עבורכם הפתרון האידיאלי.

חוות דעת רואה חשבון נדרשת מפעם לפעם אצל בעלי עסקים אך גם אצל אנשים פרטיים אשר נזקקים להתייעצות מקצועית בנושאים כספיים שונים כמו דוחות, מאזנים, מענקים והחזרים. כאשר ניגשים לקבל חוות דעת מרואה חשבון חשוב שיהיה מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרלוונטי: לא כל רו"ח יכול להעניק חוות דעת בכל תחום.

הנהלת חשבונות כפולה

מהי חוות דעת רואה חשבון מקצועית?

חוות דעת רואה חשבון מקצועית היא כזאת שיודעת לאתר את כל הגורמים והמשתנים, מציגה את עיקרי הדברים בשפה ברורה ומובנת, ללא ז'רגון מקצועי מתיש וטרחני וכך האדם שביקש להסתייע ברואה חשבון יכול להבין את משמעות חוות הדעת ואת הפעולות שעליו לבצע.

 

ניסיון וזיקה לתחום העסקי

חוות דעת מקצועית של רואה חשבון היא ניתוח פיננסי מעמיק, היכול להיות בעל השלכות מהותיות על הפעילות העסקית שלכם וחשוב לדעת כי לא כל רואה חשבון יכול להעניק עבורכם ניתוח מעמיק וחוות דעת מקצועית בכל תחום.

לפיכך, כאשר ניגשים לרואה חשבון לקבלת חוות דעת מקצועית, מומלץ לוודא כי מדובר ברואה חשבון בעל וותק של מספר שנים וזיקה מקצועית לתחום העיסוק שלכם.

 

ליווי צמוד לעצמאים

במקרים רבים אנשים, עסקים, וחברות נזקקים לחוות דעת כזאת בסכסוכים משפטיים. חשוב לדעת שמעבר למקרים ה"גדולים" והמאיימים האלה, דו"ח של רואה חשבון הוא דבר שבשגרה עבור אנשים רבים. עצמאים זקוקים לרואה חשבון מקצועי שמנוסה בליווי בעלי עסקים על מנת למנוע הפתעות במיסוי.

דו"ח מקצועי יודע לקחת בחשבון את כל ההכנסות וההוצאות של העסק, כמו גם ההוצאות וההכנסות של התא המשפחתי (בני זוג וילדים מתחת לגיל 18).

דו"ח מקצועי של רו"ח לא רק שיודע לחשב במדויק את הכנסת העסק ואת הסכום שעל בעל העסק לשלם לרשות המיסים וביטוח לאומי, אלא גם יודע לבצע תחזית שנתית. התחזית צריכה לחזות בצורה מדויקת ככל האפשר את סכום המס אותו בעל העסק צריך לשלם בסוף השנה. בהתאם לכך צריך לדעת רואה החשבון להגדיל או להקטין את מקדמות המס ולמנוע הפתעות בעת הגשת הדו"ח האישי.

 

רואה חשבון מקצועי שווה לכם כסף

עבודה עם רו"ח שאינו מנוסה בתחום יכול להביא לקבלת החלטות עסקיות שגויות, לתשלום מיסים מיותר, ולחלוקת משכורות בצורה שלא הולמת את העסק. בנוסף קיימת סכנה בהיגררות להרפתקאות כלכליות מסוכנות הנובעות מהערכת שווי שגויה של חברה, כאשר הרוכש עלול לקנות חברה שמצבה הכלכלי לא תואם את הדוחות. דבר זה הוא ללא ספק הפתעה שאנחנו רוצים להימנע ממנה.

עבור בעלי עסקים קטנים הדבר יכול להתבטא בתכנון מס לקוי שיביא להפסדים כספיים, ולדיווח שגוי שיכול לגרור הסתבכויות עם רשות המס. משרד רו"ח יניב נשר יודע להתמודד עם כל המקרים וכל הלקוחות- מביקורת לחברות עד לשירותי ראיית חשבון ודו"חות כספיים עבור בעלי עסקים קטנים.

 

שאלות ותשובות בנושא הנהלת חשבונות כפולה

הנהלת חשבונות כפולה, או בשמה הנוסף – הנהלת חשבונות דו צידית, היא חלק מתהליכי ההתנהלות הפיננסית ההכרחיים לניהול עסק מצליח והיא משמשת למעשה כשיטת הנהלת חשבונות, בה בעל העסק רושם את העסקה ב – 2 מקומות (ומכאן נובע שמה של השיטה), המחולקים לקטגוריית זכות וחובה.

שיטה זו מאפשרת לנהל ולהפיק דו"חות שונים, ובעיקר דו"ח רווח והפסד, המאפשר מעקב ובקרה על הוצאות העסק ולאבחן שיטות ודרכים לייעל ולשפר את ההוצאות הכספיות של העסק.

בשונה משיטת הנהלת החשבונות הכפולה, בהנהלת חשבונות חד צידית רושם בעל העסק רק את ההוצאות או ההכנסות בעסק. למעשה, הנהלת החשבונות החד צידית מהווה פעולה חשבונאית די פשוטה והיא מתאימה בעיקר לעסקים בסדר גודל קטן עד בינוני.

על פי פקודת מס הכנסה, ישנם מספר עסקים המוגדרים כחייבים בהנהלת חשבונות כפולה, כאשר הפרמטרים לקביעה זו בחוק נמדדים בעיקר בסך מחזור ההכנסה של העסק, כמו גם במספר העובדים שהוא מעסיק. את רשימת העסקים, כמו גם דרישות הסף, תוכלו לראות במאמר לעיל.

כדי לענות על שאלה זו באופן מקצועי ולבצע את התאמת שיטת הנהלת החשבונות המיטבי ביותר לעסק שלכם, מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון מקצועי ומנוסה בתחום ואף לקבל מידע בתחומים נוספים חשובים.

 

חזרו לחלק שמעניין אתכם
רואה חשבון יניב נשר
צריכים ייעוץ מקצועי ?
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
מאמרים נוספים:
5/5
אישור ניהול ספרים

אישור ניהול ספרים מהווה מסמך המאשר כי ניהול הנהלת החשבונות כפי שמתבצע בספרים המיועדים לכך מתבצע כסדרו ועל פי חוק. מדובר באמצעי שממנו מסוגל פקיד

מקדמות מס הכנסה

כל גורם פרטי ועסקי נדרש לדווח באופן שנתי למס הכנסה ומתוקף כך לשלם את מקדמות מס הכנסה כחוק, בהתאם לשיעורים שנקבעו לכך בעבור כל שנה.

ניכוי מס במקור

ניכוי מס במקור נחשב לפעולת חובה שגרתית למדי, אם כי מדובר בנושא שדורש בעיקר מבעלי עסקים ובעלי מקורות הכנסה נוספים (משכר דירה, מכירת ניירות ערך

תשלום מקדמות מס הכנסה

תשלום מקדמות מס הכנסה מהווה פעולה אפקטיבית בתהליך המיסוי לעסקים, במסגרתה העסק ישלם מקדמה על חשבון חבות המס השנתית שלו, כך שבסיום השנה מרבית התשלום

החזר מס

אם אתם שכירים שמשלמים מס הכנסה ולאורך 6 השנים האחרונות החלפתם מקום עבודה, יצאתם לחל"ת או לחופשת לידה, השתחררתם מהצבא, קיבלתם דמי אבטלה, התגרשתם, קיבלתם

חשיבותה של אסטרטגיה שיווקית

בעידן המידע, אנחנו נחשפים לעוד מגוון רחב של תחומים, אפשרויות ופלטפורמות שנרצה להיחשף בהן ובעיקר – לחשוף באמצעותן את העסק. אסטרטגיה שיווקית היא התחום שמתווה,