חוות דעת רואה חשבון לעצמאיים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

חוות דעת רואה חשבון נדרשת מפעם לפעם אצל בעלי עסקים אך גם אצל אנשים פרטיים אשר נזקקים להתייעצות מקצועית בנושאים כספיים שונים כמו דוחות, מאזנים, מענקים והחזרים. כאשר ניגשים לקבל חוות דעת מרואה חשבון חשוב שיהיה מקצועי ובעל ניסיון בתחום הרלוונטי: לא כל רו"ח יכול להעניק חוות דעת בכל תחום.

מהי חוות דעת רואה חשבון מקצועית?

חוות דעת רואה חשבון מקצועית היא כזאת שיודעת לאתר את כל הגורמים והמשתנים, מציגה את עיקרי הדברים בשפה ברורה ומובנת, ללא ז'רגון מקצועי מתיש וטרחני וכך האדם שביקש להסתייע ברואה חשבון יכול להבין את משמעות חוות הדעת ואת הפעולות שעליו לבצע.

ליווי צמוד לעצמאים

במקרים רבים אנשים, עסקים, וחברות נזקקים לחוות דעת כזאת בסכסוכים משפטיים. חשוב לדעת שמעבר למקרים ה"גדולים" והמאיימים האלה, דו"ח של רואה חשבון הוא דבר שבשגרה עבור אנשים רבים. עצמאים זקוקים לרואה חשבון מקצועי שמנוסה בליווי בעלי עסקים על מנת למנוע הפתעות במיסוי.

דו"ח מקצועי יודע לקחת בחשבון את כל ההכנסות וההוצאות של העסק, כמו גם ההוצאות וההכנסות של התא המשפחתי (בני זוג וילדים מתחת לגיל 18).

דו"ח מקצועי של רו"ח לא רק שיודע לחשב במדוייק את הכנסת העסק ואת הסכום שעל בעל העסק לשלם לרשות המיסים וביטוח לאומי, אלא גם יודע לבצע תחזית שנתית. התחזית צריכה לחזות בצורה מדוייקת ככל האפשר את סכום המס אותו בעל העסק צריך לשלם בסוף השנה. בהתאם לכך צריך לדעת רואה החשבון להגדיל או להקטין את מקדמות המס ולמנוע הפתעות בעת הגשת הדו"ח האישי.

 

רואה חשבון מקצועי שווה לכם כסף

עבודה עם רו"ח שאינו מנוסה בתחום יכול להביא לקבלת החלטות עסקיות שגויות, לתשלום מיסים מיותר, ולחלוקת משכורות בצורה שלא הולמת את העסק. בנוסף קיימת סכנה בהיגררות להרפתקאות כלכליות מסוכנות הנובעות מהערכת שווי שגויה של חברה, כאשר הרוכש עלול לקנות חברה שמצבה הכלכלי לא תואם את הדוחות. דבר זה הוא ללא ספק הפתעה שאנחנו רוצים להמנע ממנה.

עבור בעלי עסקים קטנים הדבר יכול להתבטא בתכנון מס לקוי שיביא להפסדים כספיים, ולדיווח שגוי שיכול לגרור הסתכויות עם רשות המס. משרד רו"ח יניב נשר יודע להתמודד עם כל המקרים וכל הלקוחות- מביקורת לחברות עד לשירותי ראיית חשבון ודו"חות כספיים עבור בעלי עסקים קטנים.