ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים

רשות המיסים הינה גוף בעל חשיבות גדולה במדינת ישראל, והיא נמנית מבין הרשויות המשמעותית במדינה. רשות המיסים היא גוף ממשלתי, הפועל בכפוף למשרד האוצר והיא אחראית, כשמה כן היא, על גביית המיסים השונים במדינה. כמו כן, תחת הרשות פועלים גופים שונים כמו אגף המכס, אגף המע"מ וגם מיסוי מקרקעין. רשות המיסים אחראית על גבייה של מיסים שונים כמו מס הכנסה, מס מכירה, מס רכישה ועוד רבים, וכן מתפקידה לשלם פיצויים הנדרשים בעקבות מלחמה. לרשות המיסים תפקידים נוספים וביניהם גם הרחבת שיתוף הפעולה הבין – לאומי בענייני מכס. אם מסיבה כלשהי נקראתם לזימון לרשות המיסים, כדאי לוודא שיש לכם את כל המידע הדרוש טרם הזימון – בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. בכתבה הבא נספק לכם את כל הפרטים שכדאי לדעת אודות ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים.

 

 

מהי המטרה של ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים?

בין אם אתם עצמאיים, בעלי עסק מורשה או פטור, בין אם אתם בעלי חברה בע"מ ובין אתם שכירים – יכול להיות שבמהלך חייכם תיקראו לזימון ברשות המיסים. הסיבה לזימון יכולה להיות קשורה לפניה שלכם – כלומר פניתם לרשות המיסים בנוגע לעניין כלשהו והם בתגובה זימנו אתכם, ויכול להיות גם שרשות המיסים ראתה לנכון לזמן אתכם עקב פעולה שהיא זיהתה בנוגע לתשלום המיסים שלכם או של החברה שלכם. מטרת הייעוץ לפני זימון לרשות המיסים הינה לוודא שתגיעו כמה שיותר מוכנים לפגישה זו, תדעו את הזכויות המגיעות לכם בנושא, ותבינו בדיוק על אילו פרטים פקיד השומה מדבר – כך תוכלו להפיק את המרב מזימון זה.

 

ייעוץ הינו קריטי על מנת שתכירו את הזכויות שלכם

ידע הוא כוח – זוהי אמרה נכונה לכלל התחומים, ובפרט בכל אשר נוגע לרשות המיסים. ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים נעשה על ידי איש מקצוע מומחה בתחומו, והוא יסייע לכם להכיר את כל הזכויות המגיעות לכם בנידון לנושא שבגינו אתם מוזמנים לרשות המיסים. לדוגמה, אם נושא הפגישה הוא מס הכנסה – בייעוץ טרם הזימון תכירו את כלל הזכויות המגיעות לכם בנושא זה, כמו נקודות זיכוי ממס הכנסה המגיעות לתושבים חוזרים, לתושבים בפריפריה, לעצמאים המפקידים לקרן השתלמות, לאנשים המפקידים באופן עצמאי לקרן פנסיונית, ועוד.

כמו כן, אם זימון הפגישה שלכם הוא בנוגע למס רכישה, אז בוודאי תרצו לדעת כי מגיעות הנחות שונות לקבוצות שונות באוכלוסייה וביניהן נמנים נכי עבודה, נכי צה"ל, ניצולי שואה בתנאים שונים וכן הלאה. אנו טוענים כי הכרת כלל הזכויות המגיעות לכם טרם הפגישה הינה תנאי קריטי למימוש הזכויות המגיעות לכם ולהפגנת הידע שלכם במהלך הפגישה. ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים יוודא שתגיעו מוכנים ככל האפשר לזימון, מה שיאפשר לכם להיות אסרטיביים יותר, ולהביע את דעתכם בנוגע לזכויות ולנקודות נוספות שאתם יודעים כי אתם זכאים להן.

 

ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים
ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים

 

הכרת הסעיפים השונים בחוק

כמו כל בעל מקצוע – כל אחד מאיתנו מתמקצע בעיקר בתחומו. כלומר, אם הינכם סוכני ביטוח, רופאים, או אנשי חינוך – אנו מניחים כי אתם מומחים בתחום שלכם, ולא בכדי. על מנת להתפרנס ממקצוע כלשהו ולהפגין בו ידע בצורה רחבה ואיכותית, יש ללמוד את התחום שנים רבות, להתנסות בו ולעיתים גם להיבחן עליו. אם אינכם רואי חשבון או עורכי דין המומחים בכל אשר נוגע לרשות המיסים, אנו מניחים כי אינכם בקיאים בכל מה שנוגע לכך – דבר שהינו לגיטימי ביותר.

על כן, אנו ממליצים לכם לשכור את שירותיו של איש מקצוע מומחה שיעניק לכם ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים, על מנת לוודא שחלילה לא עשיתם פעולה בשוגג שהינה מנוגדת לחוק, שנבעה מחוסר ידע, מחסור תשומת לב, או מאי בקיאות בנושא המדובר. ייעוץ כזה יוודא שהינכם בקיאים בסעיפי בחוק בנושא הרלוונטי לזימון שלכם, ושחלילה לא תחזרו על פעולה אסורה כזו בעתיד.

 

כדאי להיות ערניים בנושא גם אם לא קיבלתם זימון לרשות המיסים

פעולות ועניינים הנוגעים לרשות המיסים הינם חלק בלתי נפרד של כל אחד מאיתנו, כאלו שניתקל בהם בשלב  כלשהו בחיינו, כזה או אחר – בין אם בנוגע לענייני מס הכנסה, בין אם לאחר שקנינו רכוש המצריך תשלום של מס רכישה, ובין אם אנו עובדים במספר עבודות במקביל, או ביצענו השקעה מסוימת, שהרי אלו פעולות שלעיתים קרובות ביותר דורשות תיאום מס.

זאת אומרת, שאכן יש לפנות לייעוץ לפני זימון לרשות המיסים במידה ונקראתם לאחד כזה, אך בהחלט כדאי ואף מומלץ ביותר להתייעץ עם איש מקצוע המומחה בתחום, גם בעניינים שבשגרה וגם אם לא קיבלתם זימון מרשות המיסים. ייעוץ כזה, יוודא כפי שציינו, שהינכם בקיאים בכלל הזכויות המגיעות לכם וכן חלילה שלא תביאו את עצמכם לידי פעולות האסורות בחוק, מבלי בכלל שידעתם על איסורן. ייעוץ מס כזה עשוי לחסוך לכם כסף רב על קנסות מיותרים בעתיד ואפילו זימון עתידי לרשות המיסים, העלולים להיות חוויה לא נעימה במיוחד.

 

פרטים שחשוב לדאוג להם טרם הזימון לרשות המיסים

בעל המקצוע המומחה שאותו תבחרו על מנת שיעניק לכם את שירותי הייעוץ לפני הזימון לרשות המיסים יסביר לכם כיצד להתנהל באותו זימון, מה תצטרכו לומר וגם איך להתנהג, וגם ידריך אתכם במסמכים אותם תידרשו להציג בעת הפגישה. לפני הזימון, דאגו להגיע בלבוש הולם ומכבד, לישון טוב בלילה לפני, ולדבר בנינוחות ובכבוד לנציג רשות המיסים איתו תיפגשו. כמו כן, כפי שציינו לעיל, בעת הייעוץ לפני הזימון לרשות המיסים, יסבירו לכם את כל המידע בו תידרשו להיות בקיאים בעת הפגישה.

צרו קשר עוד היום עם רואה חשבון יניב נשר

שאלות ותשובות בנושא ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים

כיום ישנם בעלי מקצוע רבים המעניקים שירותי ייעוץ לפני זימון לרשות המיסים. אנו ממליצים לכם להיעזר בבעלי מקצוע מומחים לצורך ייעוץ בעל חשיבות גדולה שכזו. תוכלו לשכור את שירותיו של עורכי דין או רואי חשבון המתמחים בענייני המיסים, על מנת לוודא שתקבלו את השירות הטוב ביותר ותגיעו מוכנים ככל האפשר לזימון ברשות המיסים. תוכלו לפנות למשרדינו על מנת לקבוע ייעוץ טרם הזימון לרשות המיסים, ונשמח לסייע לכם בכל מה שנוגע לכך.

במידה ולא תגיעו מוכנים כראוי לפגישה ברשות המיסים, לא תציגו את המסמכים הרלוונטיים או אפילו לא תמלאו את המסמכים כראוי – אתם עלולים למצוא את עצמכם בדיונים מתמשכים ברשות המיסים, שיגזלו מכם זמן וכסף יקרים, ואף עשויים להמשיך לדיונים בבית המשפט. על מנת להימנע מחוויות לא נעימות שכאלו, אנו ממליצים לכם לבחור בעל מקצוע בקיא בתחומו, שידאג להכין אתכם בצורה איכותית וחדה לזימון העתידי ברשות המיסים.

ישנם גורמים שונים המשפיעים על עלות שירות שכזה, כמו מומחיות בעל המקצוע, שנות ניסיון וותק, אורך זמן הפגישה, וכן הלאה. אנו ממליצים לכם לא להתפשר על איש מקצוע בתחום זה, ולאו דווקא ללכת על האפשרות הזולה ביותר, שכן יש בכוחו של ייעוץ זה לחסוך מכם דיונים בבית משפט וכן זימונים חוזרים ונשנים לרשות המיסים. אין זה אומר שתבחרו באפשרות היקרה ביותר, אך דעו כי תשלום עבור פגישה עם בעל מקצוע בקיא בתחומו הינה השקעה משתלמת לחלוטין.

אין בכוחנו כמובן להעניק לכם תחזית חד משמעית בנוגע למידת ההצלחה של הזימון ברשות המיסים, אך אנחנו יכולים להבטיח לכם כי הכנה נכונה לפגישה זו, הכוללת גם פגישת ייעוץ לפני הזימון לרשות המיסים עם בעל מקצוע מומחה שיוודא להכין אתכם בצורה הנכונה ביותר – תגדיל את הסיכוי לכך שלא תצטרכו לבוא לזימון נוסף לרשות המיסים, ולהמשיך בשגרה שקטה בכל אשר נוגע לכך.

שיתוף ברשתות החברתיות
Facebook
Twitter
LinkedIn
חזרו לחלק שמעניין אתכם

רו"ח יניב נשר בפייסבוק | רו"ח יניב נשר בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 10 ביקורות
×
js_loader