ייעוץ מס – איך לבחור נכון את יועץ המס שלכם

רשות המיסים נתפסת אצל אנשים רבים כגורם מרתיע שעדיף לשמור ממנו מרחק, בעיקר בשל הבירוקרטיה הרבה והחשש כי ימצאו כל מיני חיובים, שאנחנו כלל לא מודעים אליהם. אך מטבע הדברים, ישנם מקרים בהם אנחנו חייבים לפנות לרשות המיסים וכדי שנוכל לבצע את הפנייה במקסימום שקט נפשי, מומלץ לעשות זאת עם יועץ מס

רשות המיסים, מס הכנסה ומה שביניהם

כאנשים עובדים, כולנו מכירים את החיובים וההורדות השונות והקבועות הנלווים אל תלוש המשכורת שלנו, כאשר החיוב עבור מס הכנסה הוא אחד החיובים המוכרים מביניהם. כל נושא תשלום המיסים מרוכז תחת רשות המיסים, אשר נתפסת בעיני רבים מאיתנו כגוף שעדיף לתפוס ממנו מרחק, אם בשל הבירוקרטיה הרבה ואם בשל החשש מפני חיובי יתר.

אך למעשה, לצד התשלומים השוטפים והקבועים למס הכנסה, שיטת חישוב חבות המס של רשות המיסים, המבוססת בעיקרה על ממוצע ההכנסות שלנו משנת המס הקודמת, גורמת לכך שפעמים רבות נוצרים פערים בין התשלום ששולם בפועל לבין התשלום אותו היינו צריכים לשלם, הפרשים אשר בגינם ניתן לקבל החזרים, המגיעים לכם בזכות ולא בחסד.

 

היתרונות שיש לייעוץ מס מקצועי

ייעוץ מס כולל תחתיו את כל העולם שקשור בהתנהלות אל מול הרשויות ביחס להכנסותיכם. יועץ המס אמור לדאוג לכם לביצוע תכנון מס, ייצוג מול שלטונות המס ייצוג בפני המוסד לביטוח לאומי בסוגיות של גביית דמי ביטוח לאומי, הכנת והגשת דו"ח שנתי לפקיד השומה והכנת והגשת הצהרות הון. כל בעל עסק יכול להחליט שהוא פועל בעצמו מול רשויות המס או באמצעות אדם אחר כמו עורך דין או רואה חשבון, אך ליועץ מס מוסמך שהוכשר לכך חשיבות רבה עבור העסק שלכם.

מלבד עניין החזרי המס, היכולים להגיע לסכומים של אלפי שקלים, ייעוץ מס מקצועי יכול לאפשר לכם להפחית את חבות המס שלכם בדרכים נוספות וכמובן לגיטימיות וחוקיות לחלוטין. חוקי המס, על סעיפיהם ותתי סעיפיהם, הם רבים ומצריכים הבנה מעמיקה, כמו גם את דרכי ההתנהלות מול רשות המיסים, באופן שיועץ מס מקצועי יכול לסייע רבות בנושא.

בנוסף, יועץ מס מקצועי יכול לסייע לכם בכל הקשור לייצוג בפני רשויות המס בארץ או בחו"ל, לרבות הגשת טפסים, דו"חות והענקת כלים פיננסיים לעסקים לניהול מיטבי בהתאם לחוקים והנהלים השונים.

ייעוץ מס - איך לבחור נכון את יועץ המס שלכם

ייעוץ מס מקצועי שווה לכם כסף

בואו נבדיל קודם כל בין יועץ מס לרואה חשבון. יועץ מס עוסק אך ורק במתן ייעוץ בענייני מיסים ובייצוג נישומים בפני רשויות המס בארץ. לרואה חשבון לעומתו יש השכלה רחבה הרבה יותר והוא עוסק בתחומים נוספים מלבד אלו שצוינו. ראוי לציין שהכשרתו של יועץ מס ממוקדת יותר בתחום המיסים ועל כן בתחום זה יד לו עדיפות. יועץ מס בארץ יכול לייצג את הנישום גם בפני רשויות מס בחו"ל.  ומעבר לייעוץ ולייצוג נישומים יועץ המס עוסק במילוי דוחות שיש להגיש לרשויות המס, לרבות דו"ח שנתי, ומתוקף תפקידו הוא מייעץ ומסייע לעסקים ולחברות להתנהל נכון ועל פי התקנות, הנהלים והחוקים.

 

בעזרת יועץ מס מנוסה ניתן לבצע תכנון מס כדי להפחית את תשלומי המס בדרכים לגיטימיות – תכנון מס הוא חלק בלתי נפרד מניהול פיננסי של עסק או של חברה (של יחיד או של שותפים), וניתן באמצעות תכנון נכון להפחית את תשלומי המיסים.

 

כך תבחרו את יועץ המס שלכם

ייעוץ מס הוא חלק אינטגרלי ומהותי מההתנהלות הפיננסי שלכם כשכירים, עצמאיים או בעלי חברות ולפיכך חשוב להקדיש תשומת לב ראויה לבחירת יועץ המס שלכם. כדי לבחור יועץ מס מקצועי, חשוב לבחון את תחומי ההתמחות שלו, שנות הניסיון שיש לו, חיבור ישיר למערכות של רשויות המס וכמובן לשמוע המלצות ולבחון את הכימיה ביניכם במפגש פנים אל פנים.

 

חסכון במס נותן לעסק שלכם אוויר לנשימה

לחיסכון במס, הטבות מס והחזרי מס יש חשיבות עצומה אצלנו בארץ, בעיקר בגלל המיסים הרבים שנגבים מהאזרחים ומבעלי העסקים. החיסכון שנוצר  יכול לאפשר לעסק לנשום, לצאת מלחץ תזרימי ולהשקיע את הסכומים כדי לייעל ולשפר את שירותיו ומוצריו, ואף להרחיב את עיסוקיו.

כחלק משירותי המשרד, אנו יודעים לחשב במדויק את ההכנסה החייבת של העסק וכן את הסכום אותו יש לשלם לרשות המיסים ולמוסד לביטוח לאומי. בתחילת הרבעון השלישי, רואי החשבון במשרדנו יושבים ובונים תחזית שנתית שוטפת, כדי לחזות ברמה הקרובה ביותר לסכום המס אותו בעל העסק יידרש לשלם ובהתאם לזאת, רואה החשבון ממליץ להגדיל או להקטין את מקדמות מס הכנסה ובכך למנוע הפתעות מס מיותרות בעת הגשת הדו"ח האישי. בנוסף אנחנו יודעים לבצע את ההתאמות הדרושות כדי להקטין את תשלום המס.

שאלות ותשובות בנושא ייעוץ מס

ייעוץ מס נדרש הן עבור שכירים והן עבור עצמאיים, כשייעוץ זה  כולל את כל ההתנהלות למול רשויות המס, החל מייצוג שלכם מולם, דרך תכנון מס ועד הגשת דו"חות שנתיים והצהרות הון אל הרשויות הממשלתיות השונות.

ייעוץ מס הוא חלק אינטגרלי ומהותי בניהול הפיננסי של העסק שלכם, כאשר ייעוץ איכותי ומיטבי יכול לסייע לכם לחסוך סכומי כסף נכבדים. החיסכון במס, ההטבות וההחזרים המגיעים לעיתים, מאפשרים לנו לצאת מלחץ תזרימי ולנתב את הכספים לאפיקים אחרים שיעזרו לנו לצמוח, להתפתח ולהרחיב את העסק.

ככלל, ייעוץ מס ניתן לבצע מול יועץ מס, אשר עבר הסמכה מתאימה של המוסד לביטוח לאומי, כאשר הרשאה זו מאפשרת לו לייצג שכירים, עצמאיים ועמותות, כמו גם חברות עד מחזור שנתי שאינו עובר את הסכום של 500,000 ₪.

כמו כן, ניתן לבצע את ייעוץ המס גם מול רואה חשבון, אשר בניגוד ליועץ המס, אינו מוגבל בסכומי מחזור שנתי לייצוג של חברות מול רשויות המס.

ייעוץ מס הוא חלק אינטגרלי ומהותי בכל הקשור להתנהלות הפיננסית שלכם או של העסק / חברה שלכם ולפיכך, חשוב לבחור באופן מיטבי את הגורם המקצועי שיעניק לכם ייעוץ מס.

פרמטרים כמו תחומי ההתמחות, שנות הניסיון, חיבור ישיר למערכות של רשויות המס יכולים לשמש עבורכם כאינדיקציה למקצועיותו של יועץ המס, כאשר בנוסף, חשוב לשמוע ולקבל המלצות על שירותיו ולקבוע פגישה אישית להתרשמות.

חזרו לחלק שמעניין אתכם
רואה חשבון יניב נשר
צריכים ייעוץ מקצועי ?
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
מאמרים נוספים:
5/5
אישור ניהול ספרים

אישור ניהול ספרים מהווה מסמך המאשר כי ניהול הנהלת החשבונות כפי שמתבצע בספרים המיועדים לכך מתבצע כסדרו ועל פי חוק. מדובר באמצעי שממנו מסוגל פקיד

מקדמות מס הכנסה

כל גורם פרטי ועסקי נדרש לדווח באופן שנתי למס הכנסה ומתוקף כך לשלם את מקדמות מס הכנסה כחוק, בהתאם לשיעורים שנקבעו לכך בעבור כל שנה.

ניכוי מס במקור

ניכוי מס במקור נחשב לפעולת חובה שגרתית למדי, אם כי מדובר בנושא שדורש בעיקר מבעלי עסקים ובעלי מקורות הכנסה נוספים (משכר דירה, מכירת ניירות ערך

תשלום מקדמות מס הכנסה

תשלום מקדמות מס הכנסה מהווה פעולה אפקטיבית בתהליך המיסוי לעסקים, במסגרתה העסק ישלם מקדמה על חשבון חבות המס השנתית שלו, כך שבסיום השנה מרבית התשלום

החזר מס

אם אתם שכירים שמשלמים מס הכנסה ולאורך 6 השנים האחרונות החלפתם מקום עבודה, יצאתם לחל"ת או לחופשת לידה, השתחררתם מהצבא, קיבלתם דמי אבטלה, התגרשתם, קיבלתם

חשיבותה של אסטרטגיה שיווקית

בעידן המידע, אנחנו נחשפים לעוד מגוון רחב של תחומים, אפשרויות ופלטפורמות שנרצה להיחשף בהן ובעיקר – לחשוף באמצעותן את העסק. אסטרטגיה שיווקית היא התחום שמתווה,