כיצד לבחור שותף לשותפות עיסקית?

ניהול עסק עצמאי בישראל נחשב למשימה מורכבת למדי. בכדי להתמודד עם הנושא בצורה המוצלחת ביותר, בעלי עסקים רבים בוחרים להכניס לעסק שותפים עסקיים שיישאו איתם באחריות המשותפת לניהול העסק. אך בכדי ששותפות עיסקית אכן תהיה מועילה ותשיג את המטרות שלה, חשוב לבחור את השותף המתאים ביותר. אז כיצד לבחור שותף לשותפות עיסקית?

שותפות עיסקית – על מה ולמה?

שותפות עיסקית מורכבת ממספר אנשים שהתאחדו לכדי ישות עיסקית אחת, בעלת זכויות וחובות בדיוק כמו כל חברה אחרת ובמטרה להביא את העסק להצלחה וצמיחה כלכלית. הסיבות להיכנס לשותפות עיסקית יכולות להיות רבות ומגוונות ובין הבולטות מביניהן נמצאות:

 

מקצועית

הכנסת שותף עיסקי בעל הבנה, ידע מקצועי וסט כישורים שונה משלכם, יכולה בהחלט להשלים את החסר ולתרום להצלחת העסק.

כיצד לבחור שותף לשותפות עיסקית?
כיצד לבחור שותף לשותפות עיסקית?

פיננסית

בחירת שותף לשותפות עיסקית נובעת פעמים רבות מצרכים פיננסיים, כאשר השותף המתאים יוכל לסייע לכם בהשקעת כספים וקבלת הלוואות שיעזור לקדם את העסק.

 

חלוקה בנטל

כאמור, ניהול עסק עצמאי יכול להתברר כמשימה לא פשוטה ובאמצעות עזרה של שותף, נטל הניהול מתחלק בצורה נוחה ויעילה יותר.

 

היבטי המיסוי של שותפות עיסקית

עוד לפני שנעסוק בשאלה כיצד לבחור שותף לשותפות עיסקית, כדאי להכיר כי מלבד סוגית בחירת השותף העיסקי המתאים, לשותפות עיסקית קיימים גם היבטים נוספים הדורשים התייחסות ובראשם, היבט המיסוי, הכולל רישום מסודר של השותפות במע"מ.

על מנת להסדיר את היבטי המיסוי והרישום של השותפות בצורה מסודרת ומדויקת ברשום המיסים, חשוב ומומלץ לפנות לשירותיו של רו"ח מקצועי ומנוסה בתחום – משרד רו"ח יניב נשר, המתמחה בחברות ועסקים בכלל וסוגיות של שותפויות עיסקיות בפרט.

 

כיצד לבחור שותף לשותפות עיסקית?

בחירת שותף לשותפות עיסקית היא קריטית להצלחת העסק ובכדי לוודא כי אכן מדובר בשותף המתאים ביותר עבורכם, חשוב ומומלץ לבדוק את הדברים הבאים:

 

מאפיינים אישיים

כימיה וקשר טוב הם הפרמטרים הראשונים והבסיסיים שמומלץ לבחון כאשר בוחרים שותף עיסקי.

 

מצב פיננסי

על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות, חשוב לוודא מראש כי לשותף העיסקי המיועד לא קיימים חובות והתחייבויות קודמות, העלולות לפגוע בקבלת ההחלטות העיסקיות העתידיות.

 

מחויבות אישית

מחויבות אישית ורצון כנה, לפחות כמו שלכם, להצעיד את העסק להצלחה כלכלית, תעיד על נכונות להשקיע לטווח הארוך ולהשקיע את המאמצים והמשאבים הנדרשים מצד השותף.

 

ייעוץ עיסקי עם רואה חשבון מקצועי

החשיבות של בחירת שותף לשותפות עיסקית וההשלכות העתידיות המהותיות היכולות להיות לצעד כזה, מחייבות אותנו לפנות לשירותיו של רו"ח מקצועי, אשר יעניק לנו ייעוץ מקצועי ושירותי ליווי עיסקי, כך שנוכל להבין את מלוא ההשלכות והכדאיות של המהלך. משרד רו"ח יניב נשר, מעניק בין השאר שירותי ליווי עיסקי למאות לקוחות מרוצים ונשמח להעניק גם לכם את השירות והליווי העיסקי שיעזרו לכם לבחור את השותף העיסקי המתאים ביותר.

שאלות ותשובות בנושא פתיחת תיק עצמאי

שותפות עיסקית היא אחת מצורות הניהול הפופולאריות והנפוצות ביותר בישראל, כאשר ההיגיון העומד מאחורי בחירת שותף לשותפות עיסקית נובע בעיקר משיקולים מקצועיים, שיקולים פיננסיים וחלוקה נוחה ויעילה יותר בנטל של ניהול העסק.

מלבד השיקולים המוזכרים לעיל, בעת בחירת שותף לשותפות עיסקית עלינו להתחשב במספר היבטים נוספים, אשר המרכזי מביניהם הוא היבט המיסוי, הכולל בעיקרו את נושא הסדרת השותפות ורישום מסודר מול רשות המיסים והמע"מ.

כאשר בוחרים שותף לשותפות עיסקית חשוב לשים לב למספר פרמטרים מהותיים, שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ולבחור את השותף העיסקי המתאים ביותר: מאפיינים אישיים וכימיה טוב ביניכם הם ללא ספק פרמטר חשוב ובסיסי כאשר בוחרים להיקשר בשותפות עיסקית; מצבו הפיננסי של השותף העיסקי המיועד; ומחויבות אישית להצלחת העסק.

החשיבות של בחירת שותף עיסקי מתאים ביותר, יחד עם ההשלכות העתידיות שיש לבחירה זו, מחייבות אותנו להתייחס לתהליך הבחירה בכובד ראש ובכדי לוודא כי אכן מדובר בשותף עיסקי מומלץ ומתאים, חשוב ומומלץ לפנות לשירותיו של משרד רו"ח המעניק שירותי ייעוץ וליווי עיסקי, שיערוך עבורכם את הבדיקות המתאימות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה המיטבית.

שיתוף ברשתות החברתיות
Facebook
Twitter
LinkedIn
חזרו לחלק שמעניין אתכם

רו"ח יניב נשר בפייסבוק | רו"ח יניב נשר בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 10 ביקורות
×
js_loader