מהו דו"ח מאזן בוחן?

ההתנהלות השוטפת מול רשות המיסים תופסת מקום נכבד בהתנהלות של כל עסק וחברה, מהקטנים ועד הגדולים ביותר. חלק מההתנהלות הזו כרוכה בהפקת דו"חות מסוגים שונים. בין הדו"חות הללו נמצא דו"ח מאזן בוחן – ואם אתם שואלים את עצמכם מהו דו"ח מאזן בוחן, המאמר הבא נכתב בשבילכם.

התנהלות מול רשות המיסים והפקת דו"חות

חלק מהותי מההתנהלות השוטפת של כל עסק, מורשה או פטור, קטן או גדול, הוא ההתנהלות מול רשות המיסים, הכרוכה בדיווחים תקופתיים והפקת דו"חות שונים, שאת רובם נדרש להפיק מול רואה חשבון מקצועי ומנוסה בתחום – רו"ח יניב נשר המעניק ליווי עיסקי ויחס אישי למאות לקוחות מרוצים.

לכל דו"ח יש את המטרה שלו – לספק אסמכתא לפעילות עיסקית ולחישובי מס שונים, לספק מידע לבנקים וגופים פיננסיים אחרים ועוד. בין מגוון סוגי הדו"חות השונים, ניתן למצוא את דו"ח מאזן בוחן, המשמש ככלי עבודה חשבונאי ומהווה למעשה את אחד הדו"חות החשובים ביותר.

מהו דו"ח מאזן בוחן?
מהו דו"ח מאזן בוחן?

מהו דו"ח מאזן בוחן?

דו"ח מאזן בוחן הוא כלי עבודה חשבונאי שנועד בעיקר לסייע לרואי החשבון בעבודתם והוא מיועד בעיקר לשימושם של עסקים בעלי היקף פעילות גבוה. מטרתו העיקרית של דו"ח מאזן בוחן, היא לאתר תקלות שונות שנעשו בשלבי הרישום החשבונאיים הראשונים ולפתור תקלות שונות בפקודות היומן.

דו"ח מאזן בוחן מרכז את יתרות כרטיסי החשבון של העסק (לקוחות, ספקים, הוצאות שכירות ועוד), הן עמודות הזכויות והן עמודות החובה. כאשר כלל הפקודות הנמצאות בצד החובה יהיו זהות לפקודות הנמצאות בצד הזכות, הרי שמדובר בדו"ח מאזן חיובי ומעקב שוטף אחר ביצוע תקופתי של הדו"ח יכול בהחלט לסייע בהתנהלות השוטפת של העסק.

 

מהן האפשרויות השונות לניהול דו"ח מאזן בוחן?

לאחר שהבנו מהו דו"ח מאזן בוחן, כדאי לדעת כי את מאזני הבוחן ניתן להפיק ולנהל במגוון דרכים, שכן אין חובה לנהל את הדו"ח על פי כללים מסוימים. יחד עם זאת, את דו"ח מאזן הבוחן מקובל לנהל על פי אחת מהאפשרויות הבאות: דו"ח המרכז את יתרות הפעילות העיסקית; דו"ח תנועות הכולל יתרות זכות וחובה; ודו"ח משולב של יתרות ותנועות.

 

מי מבצע דו"ח מאזן בוחן?

כפי שניתן להבין, דו"ח מאזן בוחן הוא כלי חשוב ויעיל למניעת טעויות, אשר גילוין עוד בשלבים ההתחלתיים יכול למנוע טעויות מתגלגלות ומהותיות יותר בעתיד. את דו"ח מאזן הבוחן יבצע לרוב רואה חשבון מקצועי, הנעזר בתוכנת הנהלת חשבונות ייעודית, המאפשרת הפקת דו"ח מסודר ומדויק.

החשיבות של דו"ח מאזן בוחן להתנהלות כלכלית יעילה ומחושבת, דורשת מאיתנו לבחור במשרד רו"ח מקצועי ומנוסה בתחום ואנו, במשרד רו"ח יניב נשר, נשמח להעניק לכם את הייעוץ והטיפול המיטבי החל מהפקת הדו"חות ועריכת התחשיבים החשבונאיים השונים ועד טיפול בסוגיות הפיננסיות המורכבות ביותר.

שאלות ותשובות בנושא פתיחת תיק עצמאי

ההתנהלות השוטפת מול רשות המיסים תופסת חלק נכבד בהתנהלות של כל עסק, קטן או גדול, כאשר חלק ניכר מההתנהלות השוטפת מול רשות המיסים כרוך בהפקת דו"חות שונים למטרות מגוונות – לספק אסמכתא לפעילות עיסקית ולחישובי מס שונים, לספק מידע לבנקים וגופים פיננסיים אחרים ועוד.

דו"ח מאזן בוחן הוא אחד מהדו"חות החשובים ביותר בקרב עסקים בעלי היקף פעילות גבוה, כשהוא משמש ככלי עבודה חשבונאי ומטרתו העיקרית היא לאתר תקלות שונות שנעשו בשלבי הרישום החשבונאיים הראשונים ולפתור תקלות שונות בפקודות היומן, כאשר מעקב שוטף אחר ממצאי הדו"ח יכולים לסייע לעסק להתנהל בצורה כלכלית אחראית ומסודרת.

מאחר ודו"ח מאזן בוחן אינו נועד לספק מידע לגופים חוץ ארגוניים, הרי שהוא לא מחויב בניהול על פי כללים חשבונאיים מסוימים, כך שניתן לנהל אותו בדרכים שונות. יחד עם זאת, את דו"ח מאזן בוחן מקובל לנהל באחת משלוש האפשרויות הבאות: דו"ח יתרות, דו"ח תנועות או דו"ח משולב (המשלב את דו"ח היתרות ודו"ח התנועות).

את דו"ח מאזן הבוחן עורך רואה חשבון מקצועי ולאור חשיבותו של הדו"ח במניעת תקלות, הרי שחשוב להיעזר בשירותיו של משרד רו"ח מקצועי ומנוסה בתחום, כפי שתוכלו למצוא אצלנו, במשרד רו"ח יניב נשר, המתמחה במתן שירותי ראיית חשבון לחברות ועסקים.

שיתוף ברשתות החברתיות
Facebook
Twitter
LinkedIn
חזרו לחלק שמעניין אתכם

רו"ח יניב נשר בפייסבוק | רו"ח יניב נשר בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 10 ביקורות
×
js_loader