פקודת מס הכנסה

לכל מדינה יש את ספר החוקים שלה. אם נסתכל על המדינות המתקדמות, אנחנו נראה כמה חוקים הכרחיים שחופפים בין כל מדינה ומדינה. בכל מדינה למשל, יש חוק שמסדיר את המיסוי על שלל היבטיו השונים. בישראל, פקודת מס הכנסה היא זאת שמסדירה, מבחינת החוק, את כל ההיבטים של מס זה. הנה מה שצריך לדעת על פקודה זו.

פקודת מס הכנסה – מה זה אומר?

פקודת מס הכנסה היא החוק משסדיר את גביית מס ההכנסה בישראל. הכינוי "פקודה", מכורו עוד בימי המנדט הבריטי. מבחינתנו, מה שאנו צריכים לדעת זה שחוק זה גם מאפשר למדינה לגבות מאיתנו מס, אך לא רק. חוק זה מעגן גם קובע הגדרות שונות, קובע את המקורות שהכנסה מהן מחייבת מיסוי, קובע מבחני הכנסה שונים, מהי הוצאה מוכרת וכיצד יש לדווח על ההכנסה. אם אתם זקוקים לסיוע במס הכנסה, רואה חשבון יניב נשר יסייע לכם בצורה יעילה ומקצועית.

 

מקורות לתשלום המס

כדי שגביית המס תהיה יעילה מבחינת המדינה, היא קבעה בפקודת מס ההכנסה את המקורות השונים שהכנסה מהן חייבת במס. למשל, כל שכיר מחויב לשלם מס. מקור זה קרוי הכנסה ממשלח יד. גם עסק שיוצר הכנסות מחויב בתשלום מס למדינה. הכנסה שמקורה בריבית או בדיבידנד אינה חפה גם כן מתשלום מיסוי. אנו נסייע לכם לחשב את המס שתצטרכו לשלם בהתאם למקור ההכנסה שלכם.

פקודת מס הכנסה
פקודת מס הכנסה

מבחנים שונים מטעם החוק

הכנסות שונות נתונות למיסוי שונה במקרים שונים. כדי להבין כיצד ממסים הכנסה אחת וכיצד ממסים הכנסה אחרת, נקבעו מבחנים שונים בחוק הקובעים איזה כיצד לשייך מקור הכנסה למיסוי כלשהו. רו"ח יניב נשר יבחן את המקורות שמהם נוצרת לכם הכנסה בצורה ספציפית ויאפשר לכם לחשב מס בצורה הנכונה ביותר, וללא בעיות חוקיות. ישנם מקרים שאינם מובהקים וכמעט תמיד מחייבים סיוע מאיש מקצוע איכותי ומיומן.

 

הוצאות מוכרות

באמצעות הכרה של המדינה בהוצאות מסוימות, תוכלו לשלם מס מופחת יותר. פקודת מס הכנסה קובעת גם באילו הוצאות המדינה תכיר ומתי. אנו נבחן את ההוצאות השונות שלכם ונפעל לכך שתוכלו לשלם את המס הנמוך ביותר מבחינה חוקית, באמצעות הוכחת הוצאות מוכרות.

 

דיווחי מס

ישנם לא מעט אזרחים שנאלצים מדי שנה לדווח למס הכנסה לגבי ההכנסות השנתיות שלהם. הם עושים זאת לא מכיוון שהם כל כך רוצים, אלא מכיוון שכך קובעת פקודת מס הכנסה. דיווחי מס הם לא עניין פשוט. רואה חשבון כמו יניב נשר יסייע לכם להכין דו"ח יעיל, בו תשלמו את המס המופחת ביותר שתוכלו.

 

היעזרות ברואה חשבון

סיוע מרואה חשבון עשוי להיות הכרחי למי שצריך להתעסק במס הכנסה. פקודת מס הכנסה היא מסורבלת ברובה ולא ברורה למי שאינו עבר את ההכשרה המתאימה. אנו נסייע לכם בכל מה שקשור להיבטים השונים של מס הכנסה, החל מחישובו, דרך חישוב הוצאות מוכרות ועד לדיווח לרשויות המס.

שאלות ותשובות בנושא פתיחת תיק עצמאי

כמעט כל מקורות ההכנסה שאתם יכולים לחשוב עליהם נתונים למיסוי. הכנסה כתוצאה ממשלח יד, בין אם מדובר על עסק או על עבודה כשכיר, ממוסה כמובן. גם הכנסות כתוצאה מריבית, דיבידנדים או רווחי הון נתונים למיסוי. הכנסה מנכסים שונים ואפילו פטנטים ממוסה על ידי המדינה.

איש המקצוע שיכול לסייע לכם בכל מה שקשור למס הכנסה ולמיסוי בכלל, הוא רואה חשבון. רואי חשבון בקיאים בכל מה שקשור למיסוי בישראל, באמצעות ההכשרה שהם רוכשים והניסיון שהם צוברים לאורך הקריירה שלהם. 

בישראל לא כל האזרחים מחויבים לדווח על ההכנסות שלהם למס הכנסה. מי שבעיקר מחויבים לעשות זאת הם אנשים אשר עוסקים במסגרות של עוסקים פטורים או עוסקים מורשים. גם חברות מחויבות לדווח למס הכנסה. הדיווח הוא שנתי וניתן להסתייע ברואה חשבון לביצוע הדיווח.

פקודת מס הכנסה מתייחסת למספר היבטים שונים הנוגעים למס ההכנסה. הפקודה קובעת את המקורות שמהם הכנסה נתונה למיסוי. בנוסף, היא קובעת אילו הוצאות מוכרות לצרכי חישוב מס. נקבע בפקודה גם מבחנים לבחינת סוג ההכנסה. גם הדיווח על הכנסה מוגדר ונקבע בפקודה זאתי, שמעוגנת בספר החוקים כאמור.

שיתוף ברשתות החברתיות
Facebook
Twitter
LinkedIn
חזרו לחלק שמעניין אתכם

רו"ח יניב נשר בפייסבוק | רו"ח יניב נשר בלינקדאין | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 10 ביקורות
×
js_loader