רואה חשבון לחברות

מטרת העל של כל חברה היא להצליח ולמקסם את הרווחים שלה. ההצלחה העסקית היא לא רק במכירות של המוצר או השירות, אלא גם ביכולת של החברה להתנהל נכון וביעילות במישור הכלכלי. התנהלות כלכלית נכונה בחברות היא מורכבת מאוד ויש כמה דרכים לנהל את הנושא.

לכן על מנת למקסם את ההצלחה, חשוב לעבוד עם רואה חשבון לחברות שהוא מקצוען גם בתחומו וגם בקיא במושגים של עולם התוכן שבו הארגון שלכם פועל.

מה הם תחומי העיסוק של רואה חשבון לחברות?

לרואה חשבון שמתעסק עם חברות יש כמה וכמה תחומי אחריות, והעבודה שונה במהותה מעבודתו של רואה חשבון המטפל בעוסקים פטורים או עוסקים מורשים. רואה חשבון לחברות אחראי על פתיחת התיקים של החברה ברשויות המס, וכמובן ניהול וייעוץ תשלומי המס לרשויות המיסוי השונות באופן שוטף.

זאת בנוסף להגשת דוחות שנתיים ותקופתיים, הצהרת הון וכיוצא באלו. אולם ניהול הספרים של תאגידים הוא מטבע הדברים מורכב יותר משל עסקים קטנים ומחייב עמידה בהוראות מיסוי ורגולציה שהן מחמירות יותר.

על כן רואה חשבון שמעניק שירות לחברות מכיר נדרש לדעת לספק ללקוחותיו גם ייעוץ מס שיסייע להם בהפחתת חבות המס המשולם על ידי החברה ומיקסום שורת הרווח שלה. בנוסף לכך מסייע רואה החשבון המעניק שירותים לחברות גם בבדיקת כדאיות של השקעות ומהלכים עסקיים שונים, משמעותם מבחינה מיסויית וייעוץ תזרימי שוטף.

רואה חשבון לחברות

כיצד עבודה עם רואי חשבון לחברות מסייעת במניעת סנקציות מרשויות המס?

לרואה החשבון יש נגיעה גם בתשלומים לעובדים, הפקת תלושי שכר, מצב המניות, ואפילו סיוע בנושא המימון לחברה. אולם אחד התפקידים הכי חשובים של רואה החשבון הוא עריכת ביקורת ספרים לחברה, על מנת שהיא תהיה מוכנה לביקורות של רשויות המיסים.

רק הכנה מוקדמת יכולה להבטיח כי החברה פועלת בהתאם להוראות החוק ושלא יופעלו כנגדה סנקציות מכבידות עקב חריגות.

 

לסיכום

ישנה מורכבות גדולה בעבודה כרואה חשבון לחברות, וזה נכון במיוחד בנושא הלגאלי. רואה החשבון צריך להחזיק גם בכובע המשפטי ולהיות מחובר לצד הרגולטורי של פעולות החברה.

הוא כמובן צריך להכין את הדו"חות הרלוונטיים, ולדאוג לחברה בכל הנוגע לזכויות שלה, לרבות החזרי מס. לרואה החשבון יש הרבה דרכים להוריד עלויות לחברה ולשם כך, הוא צריך להיות אקטיבי. רק הטובים ביותר מהווים נכס בלתי ניתן להחלפה על ידי החברות בהן הם עובדים.

 

שאלות ותשובות חשובות על עבודה עם רואה חשבון לחברות

בנושא של רואה חשבון לחברות ישנן כמה שאלות החוזרות על עצמן לעיתים קרובות, שכדאי להכיר:

שאלות ותשובות בנושא רואה חשבון לחברות

העבודה היא מורכבת יותר, שוטפת, וכוללת הרבה יותר אלמנטים של ייעוץ והכוונה. בעוד העבודה של רואי חשבון לעסקים קטנים היא מאוד בירוקרטית וכוללת הגשת דו"חות עבור אנשים שלא מבינים בנושאים הללו. עבור חברות, שירות איכותי שכזה שווה הרבה כסף.

תשומת לב לפרטים הקטנים היא תמיד חשובה ויכולה לעשות הבדל גדול בהמשך הדרך. בנוסף, רואה חשבון מודרני הוא רואה חשבון עם ראייה כללית וטביעת עין עסקית. הוא צריך לדעת לקבל נתונים במאקרו ולנתח אותם בצורה שתמקסם את רווחי החברה.

כן. רואי חשבון הם קריטיים להצלחה של חברות גדולות המעסיקות הרבה עובדים, עובדות עם ציוד ומלאי או כאלו שנותנות שירות. חברות שמתעסקות עם כל כך הרבה כסף שנכנס ויוצא צריכות אדם איכותי שיעשה סדר וידאג לרווחתה הכלכלית של החברה.

כן. חוק החברות קובע כי כל חברה יכולה למנות כמה רואי חשבון שיעזרו לה. אם מדובר בחברה ענקית, אז הרי שיש צורך בכמה רואי חשבון איכותיים על הפיירול כדי לייעל את הפעילות ולהצליח להשתלט על כל העבודה.

חזרו לחלק שמעניין אתכם
רואה חשבון יניב נשר
צריכים ייעוץ מקצועי ?
מלאו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם
מאמרים נוספים:
5/5
רואה חשבון מומלץ

ענייני הכספים של כל אחד מאיתנו הם עניינים חשובים ורגישים מאוד. יש הרבה מאוד דרכים שאפשר ללכת בהן מבחינת תשלומי מס, השקעות, הכנסות והוצאות וניהול

מה זה CPA רואה חשבון

נושאים כלכליים בירוקרטיים הם חלק מהחיים של הרבה מאוד עסקים ואנשים פרטיים. ישנו קושי מובנה בנושאים הללו, מפני שמצד אחד, אנשים רוצים למקסם את ההכנסות

רואה חשבון בחולון

בעלי עסקים טובים מכירים את החשיבות שבניהול כלכלי נכון. ככל שהחברה גדולה ומכניסה יותר, כך גם היא נמצאת בסיכון גבוה יותר מבחינת ניהול של תשלומי

רואה חשבון לעסקים

הכמות הגדולה של העסקים הנפתחים מדי שנה בישראל גורמת לשינוי חשיבתי עמוק. האתגרים הם רבים והתחרות היא גדולה, ועסקים צריכים למצוא את הערך המוסף שלהם.

רואה חשבון לעוסק מורשה

עסקים עצמאיים המוגדרים כעוסקים מורשים הם לרוב עסקים פעילים המשמשים בתור מקור הכנסתם המרכזי של בעליהם. למעשה, ההגדרה של עוסק מורשה היא עוסק שמרוויח יותר

רואה חשבון לעסקים קטנים

כל עסק קטן כגדול, יכול למקסם את עצמו מבחינה כלכלית אם ידע לבחור באנשי המקצוע האיכותיים ביותר שיכלכלו את צעדיו (תרתי משמע). לכן, רואה חשבון