דו"ח שנתי רואה חשבון – מה צריך לדעת?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

דו"ח שנתי רואה חשבון – אל תסתבכו עם זה

דו"ח שנתי רואה חשבון – הדו”ח השנתי הוא סופר קריטי לניהול תקין של הנהלת חשבונות מכיוון זהו הכלי הראשון שרשויות המס משתמשות בו למעקב ולפיקוח. בנוסף הוא מסייע לבעלי העסקים לקבל תמונה בזמן אמת על ההתנהלות העסקית, הכלכלית והתזרימית שלהם.

הגשה מאוחרת או לא נכונה של הדו"ח יכולה לגרור לקנסות ואף לביקורת מצד רשויות המס השונות. את המידע עבור הגשת הדו"ח צריך רואה החשבון לאסוף ולסדר לאורך כל שנת העבודה ויש להגיש את הדו"ח בצורה המשקפת את המציאות העסקית של העסק שלכם. לאחר הגשת הדו"ח, הרשויות השונות יודיעו לך האם במהלך השנה היה פער בין המסים ששילמתם למה שהיה עליכם לשלם, ואז ייתכן ותהיו זכאים להחזר או חייבים בתשלום נוסף. אי הגשת הדו"ח השנתי שלך במועד ללא אישור מפקיד השומה האחראי על העסק שלך מהווה עבירה פלילית אשר יכולה להוביל לקנסות ואף הגשת כתב אישום.

הגשה באופן עצמאי

כמו כל פעילות מול המוסדות, ניתן להגיש את הדו"ח באופן עצמאי. קחו בחשבון שהגשת הדו"ח ללא ידע מקצועי מספק עלולה לעלות לכם הרבה כסף. את הדו"ח השנתי ניתן למלא באופן מקוון באתר האינטרנטי של רשות המיסים, להדפיס ולחתום. לאחר מכן, יש להגיש את הדו"ח השנתי שלך במשרדי מס הכנסה. על מנת שלא יהיו טעויות ותוכלו להגיש דו"ח בצורה קוהרנטית גם לשנה הבאה, כדאי להיעזר ברו"ח מוסמך.

איך בוחרים רו"ח להגשת הדו"ח השנתי?

רואה החשבון בו אתם בוחרים צריך להיות בעל ניסיון בהגשת דוחות שנתיים. עליו להכיר את דרך העבודה מול רשות המיסים. ככל שהותק גבוה, סביר שרואה החשבון צבר ניסיון רב והוא יודע לתת מענה לסוגיות שונות העולות בעת איסוף הנתונים. בנוסף כדאי לפנות לרואה חשבון המכיר היטב את סוג הפעילות של העסק שלכם – רואה חשבון בעל ניסיון בעסקים דומים יוכל לספק לכם שירות אופטימלי המותאם למידות העסק שלכם.

בשורה התחתונה, אתם רוצים רו"ח שיהיה זמין, שלא תצטרכו לרדוף אחריו ורצוי שיהיו לו המלצות. כדאי לדעת שרואה חשבון עם תחומי התמחות נוספים כמו ייעוץ מס או ליווי עסקי יחסוך לכם נותני שירות רבים אחרים. בד"כ הכנסת כל השירותים תחת אותה קורת גג חוסך לכם עלויות רבות.

בהצלחה!